Krutý osud

6. prosince 2006 v 23:31 | Monis |  .:Patrik Stoklasa:.
Patrik Stoklasa
*2.11.1981-23.10.2004

Krutý osud! Jinak snad ani nejde pojmenovat tragickou smrt talentovaného umělce Patrika Stoklasy (+22).
Muzikálový zpěvák a úspěšný semifinalista soutěže Česko hledá superstar Patrik Stoklasa (22) v sobotu 23.10. podlehl těžkým zraněním a zemřel. Potvrdila nám to jeho manažerka Šárka Grossová.
Patrik utrpěl smrtelná zranění při autonehodě, když se společně s Karlem Černochem (61) a fotbalovým internacionálem Františkem Veselým (61) vracel z olomouckého předvolebního koncertu. Řidič Jan Dušek (32) na 183. kilometru dálnice D 1 u Brna při předjíždění narazil do levé části kamionu, který jel před ním, a havaroval. Karel Černoch měl štěstí. Díky tomu, že nebyl připoutaný, po nárazu vypadl z auta a z nehody vyvázl "jen" s otřesem mozku a zlomenou nohou. "Kdybych byl připoutaný, asi bych tu už nebyl. Při nárazu se urvaly dveře a já jsem vyletěl ven z auta, což mi zachránilo život," řekl Karel v pražské nemocnici, kam se nechal převézt a kde ho operovali.
Patrik ale tolik štěstí neměl. Bortící se plechy mu poranily hlavu a on upadl do bezvědomí. Jeho mozek byl prý poškozen do takové míry, že i kdyby přežil, zůstal by podle neoficiálních informací silně postižený.
Prognózy lékařů se bohužel naplnily. Po jeho pátečním, přísně utajovaném, kolapsu, kdy mu selhaly životně důležité orgány, pak v sobotu v 15.15 hodin zemřel. U jeho lůžka byli do poslední chvíle jeho rodiče, sestra, která přiletěla z Ameriky, manažerka Šárka Grossová, která mu na pokoji pouštěla jeho písničky, a také přítelkyně Jolana Smyčková (24).
Patrik Stoklasa by se 2. listopadu dožil 23 let. Hrál v muzikálu Kleopatra, pár dní před nehodou odehrál derniéru Rebelů a v současnosti zkoušel role v muzikálech Miss Saigon a Tři mušketýři. Bude chybět mnoha lidem...

Obrazek
Tohle zbylo z auta ve,kterém Paťa jel =0

Patrik Stoklasa - nekorunovaná Superstar

"Sedím a čekám. Pozoruje anděl můj osud? Podívám se nahoru a vím, že budu vždy požehnán láskou. Když je láska mrtvá, namísto toho miluji anděly..."
V pořadu Nedošli do finále, který představil čtveřici méně úspěšných, avšak stejně nadějných účastníků soutěže Česko hledá Superstar, právě dozněla píseň Robbieho Williamse Angels v podání Patrika Stoklasy. Přítomní diváci ho odměnili velkým potleskem a i porota v čele s Ondřejem Hejmou předvídala tomu dvaadvacetiletému rodákovi ze západních Čech slibnou budoucnost. Nikoho v tu chvíli ani ve snu nenapadlo, že dvacáté třetí narozeniny už nikdy neoslaví.
Patrik Stoklasa se narodil 2. listopadu roku 1981 v Plzni. Vyrůstal v nedalekém Holýšově, kde navštěvoval Lidovou školu umění. Zde se začal věnovat hře na housle, flétnu a klarinet. V místní školní kapele se stal hráčem na bicí a zpíval ve sboru.
Vystudoval střední školu managementu ve Stodě a zároveň byl žákem Pražské konzervatoře, obor populární zpěv.
Praktické uplatnění našel v divadle. Nejprve získal roli ve hře Pokušení svatého Antonína v Semaforu po boku Jiřího Suchého a Jitky Molavcové, následovaly hry I ty zpíváš si ty hity, 80 svíček na ztraceným dortu a jiné. Dlouho na sebe nenechaly čekat ani herecké příležitosti v muzikálech. V Kleopatře ztvárnil Ptolemaia. Svůj talent výrazně předvedl v Rebelech, kde alternoval jako Eman a Olda. Připravoval se na muzikál Tři mušketýři a Miss Saigon. Před kamerou stál při natáčení několika televizních inscenací a filmů, tím posledním byl snímek Filipa Renče Román pro ženy.
Ačkoli se na obrazovce ukázal minimálně, paradoxem zůstává, že v soutěži Česko hledá Superstar na sebe upozornil nejvíc. Hned v úvodu přiznal obavy z postupu do dalšího kola, který by pro něj znamenal prohranou sázku s moderátorkou soutěže. Porotě se představil s písní Robbieho Williamse a rozhodně nezklamal. A tak mu nezbylo nic jiného než koupit Laďce Něrgešové výhru - boty. Soutěží procházel bez problémů a porota ho považovala za jednoho z favoritů. Ovšem těsně před branami semifinále na vlastní žádost odstoupil, protože jeho divadelní závazky nešly sloučit se smluvními požadavky soutěže. Nechci zpochybňovat výkony ostatních soutěžících, ale nebýt odstoupení Patrika Stoklasy mohla mít finálová desítka zcela jiné obsazení a Sámer Issa silnou konkurenci.
Nicméně po půl roce po zmizení s televizních obrazovek byl na vrcholu své dosavadní kariéry. Po říjnové derniéře Rebelů dostával další divadelní i filmové nabídky, účastnil se řady akcí a prostřednictvím své manažerky Šárky Grossové vystupoval na předvolebních koncertech na podporu ČSSD. V Olomouci tomu nebylo jinak. Přišel. Zazpíval. Poděkoval. Odložil mikrofon a nastoupil spolu s kolegou zpěvákem Karlem Černochem do Mercedesu Vito, který je měl odvézt do Prahy. Blízko Brna ale auto narazilo v plné rychlosti do dodávky. Ze čtyř osob vyvázli tři se zlomeninami, čtvrtý - nejmladší - Patrik byl ihned v kritickém stavu převezen do brněnské nemocnice. Během čtyř dnů usilovali lékaři o nemožné. Bortící se střecha auta mu uřízla část hlavy. Silný náraz poranil plíce a další vnitřní orgány. Jeho zranění byla neslučitelná se životem. Kdyby přežil, zůstal by na doživotí ochrnutý a nemohl by ani mluvit. Pro člověka, který žil pro zpěv a divadlo, by se život stal utrpením.
Svůj nejdůležitější boj prohrál 23. října v odpoledních hodinách.
Případu si začal všímat i tisk. Deník Blesk mapoval Patrikův zdravotní stav od autonehody, následné smrti, až po medializovaný pohřeb. Ten se uskutečnil v Divadle Broadway, na jehož prknech si Patrik ještě dva dny před nehodou vychutnával zasloužený úspěch. Někteří ho sice odsuzovali za blízké vztahy s rodinou Stanislava Grosse, ale musel být zřejmě něčím víc než pouhým chráněncem premiérovy ženy, když mu na poslední rozloučení přišla vzdát čest řada osobností od Báry Basikové až po Filipa Renče. Jiří Suchý ho označil za "...kluka, který je jinde a kde je, do toho nikomu nic není...".
Podle odborníků měl všechny předpoklady vydobýt si stálou pozici na české scéně. Svými výkony si den po dni pomalu otevíral dveře do světa showbusinessu, zlomkem vteřiny se mu navždy zavřely. Namísto toho miluje anděly...
Zdroj:K.H.
Je to zkopnutý...to přiznávám..ale, souhlasim..:(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Severka Severka | E-mail | Web | 3. července 2008 v 1:39 | Reagovat

Stále je to velmi smutné.

Zhasl mladý život, který sotva začal žít skvělý člověk.

Smutný příběh krutosti lidského bytí :-(

Jen se divím, že sem nikdo nic nepřipsal.

Díky za vzpomínku.

Měj se krásně :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama